Відбувся практичний семінар з теми «Сучасний кабінет фізики – якість фізичної освіти»
«Без якісної природничої освіти в школі ми ніколи не отримаємо інженерів, дослідників, науковців. А без них інноваційний розвиток країни – просто не можливий». Ці слова стали гаслом для проведення вебінару для вчителів фізики закладів загальної середньої освіти Сарненської ОТГ.
14 травня 2021 року відбувся практичний семінар з теми «Сучасний кабінет фізики – якість фізичної освіти».
Спікери заходу: О. Кушмирук, консультант КУ «Сарненський ЦПРПП», Г. Мацкевич, вчитель фізики Сарненського ліцею № 1 ім. Т.Г. Шевченка, О. Крива, вчитель фізики Сарненського ліцею № 1 ім. Т.Г. Шевченка, І. Болюк, вчитель фізики Сарненського ліцею № 1 ім. Т.Г. Шевченка, А. Трофімчук, завідувач кабінетом природничих предметів РОІППО.
Захід був насичений і змістовний. Розглянуті такі тематичні напрямки:
- створення комфортного навчального середовища за допомогою сучасного кабінету фізики;
- реалізація діяльнісного підходу до навчання шляхом використання фізичного експерименту на уроках фізики в 11 класі;
- активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів у процесі вивчення електромагнетизму;
- використання вимірювального комплексу Vernier як засіб формування дослідницької компетентності учнів при вивченні механіки;
- програмні продукти для використання в освітньому фізичному процесі.
Головна задача презентацій – показати не тільки прилади, а і показати практичне застосування лабораторного обладнання. Учні 9-11 класів Сарненського ліцею № 1 ім. Т.Г. Шевченка разом з учителями фізики рухалися сходинками від теоретичних знань з фізики, демонстрації моделей дослідницьких приладів, обговорення переваги використання датчиків лабораторного цифрового вимірювального комплексу Vernier до висновків про неоднозначну інтерпретацію результатів експерименту, які дозволять проводити дослідницьку роботу.
Сучасне цифрове обладнання або старі та добре знайомі прилади? Після низки проведених дослідів стало очевидним те, що сучасні технології залишають далеко позаду техніку минулого століття. Треба віддати належне застарілим приладам – вони вірою і правдою служили десятиліттями. Але світ змінюється і зараз ці прилади, по суті, перетворилися лише в прообрази сучасних технологій, поступившись місцем більш точному, більш швидкому та зручному у використанні обладнанню. Учасники заходу акцентували увагу на тому, що вміле застосування сучасного цифрового обладнання в освітньому процесі переводить освіту на більш якісний рівень, робить навчання більш ефективним, цікавим.
Корисна інформація, демонстрація педагогічного досвіду та обмін ідеями сприяло вдосконаленню компетентності у галузі професійного розвитку, здатності виявляти та вирішувати проблеми у педагогічній діяльності, здатності до розвитку особистісного потенціалу та самореалізації, до генерування нових ідей учасників семінару.